Громадська організація «Центр розвитку села» в рамках Українського проекту бізнес розвитку плодоовочівництва продовжує серію семінарів для пасічників по Одеській області. 2 лютого бджолярі Роздільнянського району зібралися для обговорення актуальних питань в цій галузі.
З привітальним словом виступив Ференчук В.І. – голова Ширяївської ГО бджолярів, який розповів про стан бджільництва в області. Одним з актуальних питань в минулому році було зберігання бджіл під час хімічних обробок сільськогосподарських культур.
В ході виступу адвокат ЮК “Legal partner” Олександр Брильов розповів про основи цивільно-правового захисту майнових прав та інтересів бджолярів. А саме, мова йшла про такі обов’язкові вимоги до пасіки, як наявність ветеринарно-санітарного паспорта і реєстрація пасіки за місцем її розташування. Обов’язки власників фермерських угідь, повідомляти бджолярів в радіусі 10 км не пізніше, ніж за три доби до обробки. Також справжнім одкровенням для всіх стало те, що використання авіаційної обробки полів в радіусі 5 км. від вуликів законодавством категоричнозаборонено.
Не обійшли стороною і ситуацію, в разі отруєння бджіл внаслідок пестицидних обробок. Було презентовано план дій, терміни і алгоритм збору доказів для того, щоб через суд можна було відшкодувати збиток. Крім того, озвучені умови для юридичного супроводу пасічників.
Голова громадської організації “Міське об’єднання бджолярів”, асистент кафедри технології виробництва і переробки продукції тваринництва ОДАУ – Хамід Кіра проінформувала пасічників про план роботи спілки бджолярів Одещини на 2019 рік.
Були представлені нові технології щодо підгодівлі бджіл для нарощування сили бджолиних сімей навесні суспензією мікроводорості хлорели від команди ТМ “Жива хлорела”. Директор господарства Мкртчан Самвел особисто розповів про технологічні умови вирощування мікроводості хлорели.
Керівник “Центру апітерапії та продуктів бджільництва” Лисенко Ольга Вікторівна нагадала про лікувальні властивості меду та продуктів бджільництва.
Однією з важливих подій на семінарі було те, що пасічники району провели збори щодо об’єднання бджолярів у районну спілку та вибори голови спілки. Обласна та міська громадські організації із задоволенням будуть надавати допомогу молодим та досвідченим бджолярам в різних питаннях відповідно до чинного законодавства України.
З офіційних джерел.